Christmas bedrooms
Niech żyje modowy bal, czyli sylwester is coming!
Smart casual

Jak kupić okulary korekcyjne? [GOShA]

Powrót

Okulary zawsze budziły emocje. Kiedyś kojarzone były głównie z przymusem noszenia, dzisiaj są obiektem pożądania. Nie musisz mieć wady wzroku, aby nosić okulary. Wystarczą modne oprawki i szkła o zerowej mocy, aby stać się super kujonką albo nowoczesną kosmiczną kobietą. Znakiem rozpoznawczym Moniki Olejnik są buty, Twoim mogą stać się okulary korekcyjne.

Jeszcze nigdy okulary nie były tak mocne i wyraziste jak teraz. Osiągają duże rozmiary i oryginalne kształty. Stanowią główny punkt stylizacji skupiając na sobie uwagę, albo wtapiając się w równie wyrazisty look.
Zdj. Gucci

Na drugim biegunie modowych trendów znajdują się oprawy lżejsze, które łatwiej wtopić w stylizację przez ich transparentność lub mniejszy rozmiar, jakkolwiek obok nich również nie można przejść obojętnie, ponieważ mają to „coś”. Zdj. Anna Sui, Stella Jean, Anna Sui

Jestem absolutną fanką okularów korekcyjnych, nie tylko z powodów praktycznych. Uwielbiam je za to, że nawet jeśli nie mam czasu na makijaż, to one załatwiają sprawę. Jeśli zależy mi na charakternym looku, a nie mam ochoty na wyraziste stylizacje, okulary również przychodzą z pomocą. Zwykle kłopot pojawia się przy wyborze tych pierwszych par, powstaje wtedy pytanie: jak kupić okulary, które będą pasowały do mojej twarzy i do mojej garderoby.

Jeśli masz ubrania głównie w palecie szaro – czarno – białej, możesz pozwolić sobie na okulary w lamparci deseń lub geometryczny wzorek. Jeśli Twoja szafa eksploduje kolorami, pamiętaj aby wybrać takie, które będą gładkie, bez wyrazistych wzorów, choć mogą mieć bardziej charakterny kształt.

Kolejne pytanie brzmi: które fasony będą najbardziej pasowały do mojej twarzy. Warto wtedy zastosować zasadę trójki. Polega ona na tym, że mierzymy trzy skrajne fasony okularów. Zawsze jest tak, że jedne są lepsze, a inne są mniej korzystne. Wybieramy wtedy ten fason, który leży najlepiej i w tej rodzinie fasonów szukamy idealnego kształtu. Do skutku.

Poniżej subiektywny przewodnik po kształtach i kolorach okularów, na które warto zwrócić uwagę.

KOCI LOOK

Jeśli komuś mogłoby się wydawać, że ten charakterystyczny, zadarty na końcach kształt zszedł już z modowej sceny, jest w błędzie. Fason ten jest modny od kilku lat i ma się dobrze, teraz jest jeszcze bardziej ostry na końcach. Dodatkowo taki kształt sprawia, że oko jest optycznie „podniesione”. Z pewnością ten fason, pomimo retro bazy, nie wieje nudą.Zdj. Vivetta, MaxMara, Gucci

GOGLE LOOK

Charakterystyczne grube oprawy i duża powierzchnia zapewniająca szeroki kąt widzenia to kolejny supermodny fason przeniesiony rodem ze stoków narciarskich. Im większe i bardziej transparentne tym lepiej! Zaletą praktyczną takich okularów jest zdecydowanie bardzo szeroki kąt widzenia.Zdj. Pucci, Stella Jean, Wanda

FUTURYZM

Jeżeli minimalistyczna garderoba, to twój znak rozpoznawczy, z pewnością pokochasz oprawy w białym kolorze. Cechą charakterystyczną takich okularów jest to, że nie lubią konkurencji w postaci mocnego makijażu oczu. Same w sobie tworzą wyrazisty look.Zdj. MarioDice, CustoBarcelona, Gregis

AVIATORKI

Do rozsławienia takiego kształtu okularów przyczynił się Tom Cruise w swojej niezapomnianej roli w filmie „Top Gun”. Zwykle fason ten przysłania sporą część twarzy, natomiast w wersji korekcyjnej, z jasnymi szkłami i cienkimi metalowymi oprawami zyskuje dużo lżejszy charakter.Zdj.  Gucci, Paul&Joe, Philip Lim

KSZTAŁTY GÓRĄ

Jeśli nie możesz zdecydować się na żaden konkretny kształt oprawek wybierz jednokolorowe oprawki w awangardowym kształcie. Na pewno zostaniesz zauważona, a twoja stylowość zyska dodatkowe punkty.

Zdj. Anna Sui, Gucci, Fulton

Okulary to nie tylko praktyczne akcesorium, ale i supermodny dodatek, który może zrobić cały look. Warto pokusić się o znalezienie tych pierwszych, które sprawią, że każdy Twój następny dzień będzie taki, jakbyś patrzyła przez różowe okulary. Plusem tych czasów jest fakt, że nie musisz zamykać się w jednym określonym kształcie, bo modnych fasonów jest wiele, Kiedy złapiesz okularowego bakcyla możesz je przecież zmieniać jak torebki czy buty.

GOShA Kusper

Podobne tematy

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie z obecnymi ustawieniami przeglądarki.
ZGADZAM SIĘ