Christmas bedrooms
Niech żyje modowy bal, czyli sylwester is coming!
Smart casual

Jesień nie na szaro. Włącz kolory optymizmu [Barbara Pasek]

Powrót

Z Jesienią mam problem – głównie taki, że jest… Co gorsza tuż po wspaniałym, ciepłym i radosnym lecie. Co zrobić, żeby ta często szara pora roku nie dobiła nas zupełnie? Trzeba zacząć od najdrobniejszych szczegółów i otoczyć się KOLORAMI. Niech tętnią życiem i OPTYMIZMEM.

Post udostępniony przez Pull&Bear (@pullandbear)


Mam taką zasadę, że kiedy na zewnątrz zaczyna być szaro, odpalam wszystkie silniki przeciwko walce z jesiennymi nastrojami. Żeby nie stracić optymizmu dbam o najmniejsze
szczegóły, które mogą ten bury czas jakoś rozpromienić. Używam, wtedy kolorowych kubków do herbaty, we wnętrza mieszkania wprowadzam elementy w żywych barwach i
dorzucam do tego ciepłe, nastrojowe światło ze świec. Taka mała oaza optymizmu jako schronienie przed szarugą na zewnątrz. Jednak w końcu z domu trzeba wyjść i zmierzyć się z tą mało sympatyczną aurą, ciskającą w nas wiatrem. W tych warunkach także mamy szansę zawalczyć o nasz optymizm chociażby poprzez ubrania, które mogą być naszym promyczkiem nadziei.

Post udostępniony przez H&M Home (@hm_home)


Kiedy nadchodzi jesień – najczęściej bardzo szybko w pakiecie z zimą – zmienia się wszystko, włącznie z kolorami na półkach sklepowych. Mimo kultowego hasła ,,polska, złota jesień” to co widać w sklepach częściej jest szare, czarne lub granatowe, a złota czy innych radosnych barw w ogóle nie widać. W tym sezonie jest jakoś inaczej, dlatego jest wielka szansa na to, żeby tej jesieni było optymistycznie na ulicach za pośrednictwem naszych boskich, kolorowych stylizacji. Sieciówki proponują całą masę różnobarwnych płaszczy, bomberów czy puchówek. Nie brakuje też kolorowych swetrów czy botków w intensywnych kolorach. Wyobraźcie sobie jak wyglądałyby ulice, gdyby wszyscy wybrali właśnie te kolory zamiast szarości i czerni. Miasta tętniłyby optymistyczną energią, a szara pogoda byłaby co najwyżej blado wypadającym tłem.

Post udostępniony przez ALDO shoes (@aldo_shoes)

Post udostępniony przez Bershka (@bershkacollection)


Ok, tyle z optymistycznych planów, bo wiemy jak jest na prawdę – Polska wciąż nie jest zbyt szeroko otwarta na takie szaleństwo. Ale zmiany zawsze warto zacząć od siebie, w tym sezonie inwestując w coś bardzo, ale to bardzo kolorowego. Taki jeden, radosny element może mieć znaczący wpływ na nasz nastrój. Chyba przyznasz, że zakładając czarną sukienkę ma się nieco inną energię niż w krwisto czerwonej? Tak samo jest z szalikami, kurtkami i butami – jeżeli są kolorowe, są trochę mniej poważne niż wszystko dookoła i automatycznie wpływają lekko i przyjemnie na nasze nastawienie. I tego nam potrzeba! Niech ta jesień będzie uśmiechnięta, wielobarwna i OPTYMISTYCZNA.

Post udostępniony przez H&M (@hm)


Barbara Pasek

Dziennikarka, autorka bloga barbra-belt.pl

Podobne tematy

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie z obecnymi ustawieniami przeglądarki.
ZGADZAM SIĘ