Christmas bedrooms
Niech żyje modowy bal, czyli sylwester is coming!
Smart casual

Tajemnica luksusowych butów i torebek [Barbara Pasek]

Powrót

Czy cena ubrania sprawia, że wyglądamy w czymś lepiej lub gorzej? Powiedzmy sobie szczerze… potrafimy zachwycić w sukience za 50 zł, czasami nawet bardziej niż w tej, która na metce ma jedno czy parę zer więcej. Dlaczego więc drogie, luksusowe produkty tak mocno rozgrzewają pożądanie ludzi na całym świecie?

Post udostępniony przez Tommy Hilfiger (@tommyhilfiger)


Ostatnio zrealizowałam materiał dla Dzień Dobry TVN, w którym zapytałam gwiazdy o co właściwie chodzi z tym luksusem? Jedni podkreślali fakt, ze luksusowe produkty są wykonane w pewien szczególny sposób z wyjątkowa precyzją. Znana reżyserka pokazów mody Kasia Sokołowska powiedziała: „te luksusowe rzeczy są często dziełami sztuki, są pięknie zrobione, bezkompromisowo, ale za tym idzie oczywiście cena”. Kasia zapytana o cenę za ideologię, która idzie za tymi markami przyznała, że ,,moda to jest sprzedawanie marzeń – nic innego”. Projektant Dawid Woliński poszedł o krok dalej: ,,Cała moda świadczy o przynależności do pewnych sfer. Myślę, że kupując modę jest taniej przynależeć do środowiska niż skończyć uniwersytet”. Jak widać nawet według ekspertów świata mody odpowiedź jest dość prosta. Z jednej strony chodzi o solidne i piękne wykonanie tych produktów, z drugiej zaś posiadanie drogich ubrań wpuszcza nas do świata pewnej bajki tudzież scen z „Sexu w wielkim mieście”. Jak powiedziała Małgosia Socha „nie znam dziewczyny, która nie marzyłaby o butach takich, jakie mała Carrie Bradshaw”.

Post udostępniony przez Hego’s Milano (@hegos_milano)


Mamy więc wspaniałą bajkę, błyszczący świat drogich rzeczy, który tylko czeka aż po niego sięgniemy. Pozostaje pytanie czy naprawdę tego potrzebujemy? Te produkty poprawiają nasze samopoczucie, bo niosą za sobą prestiż, przynależność i pewien status. Tańsze produkty niosą za sobą po prostu kolor, fason i tyle… Te drugie trzeba wypełnić własną historią, własną magia i własną bajka. I świetnie! Dla mnie nie ma nic piękniejszego niż bosko prezentująca się kobieta, która z duma przyzna się do tego, że ma na sobie sukienkę z przeceny, kupioną za 30 złotych. Nic tak nie zdobi kobiety jak pewność siebie wypływająca z wnętrza, a nie z dodatków oraz świadomość własnej wartości. Żadna droga marka nie będzie lepszym zamiennikiem tego dobra luksusowego, jakim jest poczucie piękna i wyjątkowości we własnej skórze.

PINK MADNESS #ootd #pink #femestage #potd #ootd  #femestageevaminge #moda #evaminge#polskamoda #polishfashion #picoftheday#outfitoftheday #toptags #lookoftheday #fashion #fashiongram #style #love #beautiful #currentlywearing #lookbook #wiwt #whatiwore #whatiworetoday #ootdshare #m

Post udostępniony przez FEMESTAGE (@femestage)

Post udostępniony przez PUCCINI (@puccini.pl)


Dlatego z dumą nośmy ubrania z sieciówek, wyszperanych butików, a nawet z lumpeksów, bo najcenniejsze w nich jest to, że leżą… na nas :) A luksus i bardzo drogie metki oczywiście kupujmy jeżeli tylko mamy na to ochotę, ale kupujmy ŚWIADOMIE. Wybierajmy je nie po to, żeby coś udowadniać lub być podobnym do kogokolwiek innego. Niech to będzie po prostu świadoma decyzja zakupowa pewnej siebie kobiety przychodzącej po piękne buty czy torebkę. Kobiety, która nie potrzebuje kupować bajki… bo bajkę już dawno ma w sobie ;)

Post udostępniony przez GUESS (@guess)


Barbara Pasek

Dziennikarka, autorka bloga barbra-belt.pl

Podobne tematy

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie z obecnymi ustawieniami przeglądarki.
ZGADZAM SIĘ